«Вірусне мистецтво» як вакцина від коронавируса

Всеукраїнський конкурс «Вірусне мистецтво» продемонстрував, як COVID-19 вплинув на творче життя художників і скульпторів. Люди цих професій здатні тонко зчитувати емоційний стан суспільства і висловлювати його у вигляді образів, часто набагато точніше і красноречивей, ніж це можна було б висловити словами. Тому конкурс став певним зрізом настроїв соціуму в розпал пандемії.
Карантин
Картина художниці ANGY для конкурсу "Вірусне мистецтво"
Метою конкурсу було дати можливість креаторам з усієї України заявити про себе широкому загалу і реанімувати творчий процес, який завмер через карантин. Учасники перенесли в свої твори емоції і почуття, які проживали під час пандемії. Всі 97 робіт від 66 учасників конкурсу були різних жанрів, технік, а головне, настроїв.

«Я передбачала, що через пандемію надсилатимуть для участі картини похмурі і депресивні. Але в роботах я побачила різні образи, в тому числі радість, легкість, емоції, захват, політ, віру, надію, силу. Я вважаю, що все залежить від внутрішнього стану автора », - прокоментувала організатор виставки Олена Велика.
Конкурс «Вірусне мистецтво» проходив в форматах онлайн та офлайн. На сайті проекту «Діалоги» три тижні, з 24 жовтня по 14 листопада, тривало голосування за кращу роботу. А жива виставка конкурсних картин діяла в творчому просторі «Діалоги» в Одесі на Соборній площі, 2.

Голосування на сайті було дуже активним і втягнуло десятки тисяч чоловік. Наприклад, за картину-переможця проголосувало 8786 унікальних користувачів. За підсумками голосування перше місце зайняла картина «Карантин» художниці Ангеліни Демченко, яка творить під псевдонімом ANGY.

«Ще в лютому, ми не знали, що ж таке карантин і як на нього реагувати? Уже в березні, стало зрозуміло, що подібного на нашій пам'яті ще не було і епідемія набирає серйозних обертів. У картині використаний символ карантину: дуже гарний, спокійний і ставний. Він приводить в жах людей своєю серйозністю і силою. Він захоплює тим, наскільки чітко виконує роботу. Натхнення, часом дивує самого автора, але саме таким мені представився символ карантину », - поділилася ANGY ідеєю свій картини.
Підтримати учасників випала нагода всім бажаючим. Онлайн голосування визначило 6 призових місць. Художники, які посіли 2-6 місця отримали грошові призи від 1500 до 5000 грн. А призом за перше місце стала персональна виставка картин. З нетерпінням чекаємо оголошення дати виставки переможниці, щоб побачити картини ANGY наживо.

Спочатку організатори планували на підтримку конкурсу більше офлайн проявів: живі флешмоби, зустрічі та аукціони. Але через локдауна практично вся активність перейшла в інтернет. У групі конкурсу в фейсбуці відбувалося знайомство з учасниками, обговорення робіт і продуктивний нетворкінг на кілька сотень людей. Організатори зізналися, що не очікували такої активності в соцмережах і на сайті, адже основна спеціалізація проекту «Діалоги» - організація живих виставок. А конкурс показав, наскільки Інтернет досі був недооцінений в просуванні творчості. І пандемія допомогла це усвідомити.

Іронічно, що ще в 2013-му році відомий блогер Ер Джей Рашмор написав і виклав в мережу однойменну книгу «Viral Art» ( «Вірусне мистецтво»), присвячену впливу, яке Інтернет зробив і продовжує робити на мистецтво. Грунтуючись на своїх спостереженнях, автор показує, що майбутнє арту пов'язано з інтервенціями в цифровому, а не в реальному просторі. Будемо сподіватися, що українські художники тепер зможуть використовувати всі digital-інструменти, щоб заявити світові про себе.
23 ЖОВТНЯ / 2020

схожі статті

Більше статей