Кава проситься на полотно

Свій другий день народження дніпровська студія живопису та арт терапії ArtCoffee відзначила презентацією нових робіт учасників студії, засвоєнням нової техніки створення картин за допомогою… кави і новим благодійним проектом.
Відвідуючи цей симпатичний підвальчик на вулиці Комсомольській, 57 не вперше, я завжди дивуюсь тому, наскільки тут тепла, затишна, творча й весела панує атмосфера! Саме в такому комфортному й природному світі творчості простіше за все позбавитися стресових переживань, якими кожного з нас щедро фарширує переломна епоха…  

– Заняття в цій студії – єдине, що “відключає” мозок від того, що відбувається в країні, – зізнається музичний продюсер, організатор джем-фесту “Блюз за Україну” Вадим Проценко. – Прийшовши сюди трохи більше року тому, я взагалі і пензля не міг тримати як слід. Але дивовижна тактовність педагогів студії та їх віра у творчий потенціал кожної людини допомогли мені відкрити новий світ. Засвоїти живопис олією, жанри пейзажу, портрету і надзвичайно тонкий жанр ню виявилося зовсім не складно. У перспективі хочу засвоїти актил і батик, а сьогоднішнє заняття для мене – також новий виклик. 

До свого двохріччя дніпровська студія живопису та арттерапії ArtCoffee підготувала цілий ряд сюрпризів. У затишних залах студії були представлені нові роботи учасників студії (автором більшості полотен став художній керівник студії Євгеній Король). Були серед них витончені пейзажі, трепетні птахи фламінго і яскраві квіти, портрети, роботи в стилі фентезі і навіть грандіозна… 100-доларова купюра.  

Серед цих картин на окремому стенді представлені роботи, створені саме в цей день. Оглядаючи експозиції студії, не можу зрозуміти: чому в студії такий насичений і приємний запах кави? Поглянувши уважніше на вже створені роботи і образи що виникли на папері, розумію, що вони створені на основі улюбленого всіма напою. 

– Так, сьогодні ми запропонували всім учасникам і гостям студії попрактикуватися у створенні картин за допомогою кави, – зізнається керівник студії Ангеліна Демченко. – Саме через такий майстер-клас хотілося поділитися з нашими відданими друзями позитивом, легкістю, яких так не вистачає в наш час. Ми пишаємося кожним із наших учнів, викликає захоплення їх трепетне ставлення до творчості і рівень майстерності, що зростає на очах. Головне ж, що живопис допомагає всім нам знайти своє внутрішнє “я”, розв'язати свої особистісні протиріччя і навчитися радіти життю в усіх її проявах. Арттерапія допомагає зрозуміти, що художня творчість доступна кожному і допомагає гармонізувати внутрішній стан.     

Жанр “кавових картин” виявився дебютом для всіх, крім викладача студії Євгенія Короля. Техніка такої творчості схожа на акварель, але у створенні зображення є особливі тонкощі. Із надзвичайною точністю необхідно приготувати суміш на основі розчинної кави, щоб вона була не рідкою, але і не надто густою. Особлива майстерність вимагається від художника, адже всю палітру відтінків необхідно передати одним вихідним кольором. Проте кінцевий результат здивовує особливим контрастом тіней і світла. 

– Вперше спробувала малювати за допомогою кави, залишилася у захваті, – говорить фотохудожниця Катерина Кіріна. – У цій студії займаюсь практично з дня її відкриття. Швидко подолала стереотип, що полотно і пензлі – лише для вибраних. Окремі мої роботи уже знаходяться в приватних колекціях. А кожне заняття в студії – найулюбленіша віддушина. 
А ось Анастасія Волок прийшла до студії уже вмілою і різносторонньою людиною. Малюванням (а також фотосправою, дизайном одягу) вона займається давно. Однак, переконана, що ця студія дала їй багато чого в житті: 
– Дізналася про ArtCoffee через соціальну мережу і, зізнаюсь, на перше заняття прийшла з певним апломбом: ну, і чому ви мене тут зможете навчити?! – згадує Настя із посмішкою. – Виявилося, незважаючи на моє вміння малювати, є багато чому вчитися. Саме тут я навчилася техніці батику, квілінгу, декупажу, ще хочу засвоїти виготовлення м'яких іграшок, ляльок  і навчитися досконало працювати з глиною. Та головне, займаючись у студії арттерапії, можна відключитися від усіх проблем і негараздів і зануритися у свій власний світ. 

Крім здатності відкрити творця в кожному, ця студія давно відома і своїми соціальни проектами. ArtCoffee – постійний партнер благодійного фестивалю “Блюз за Україну”, учасники студії допомагають дітям-переселенцям. Безкоштовні заняття арттерапії проводились для маленьких і дорослих пацієнтів цілого ряду лікарень, для вихованців дитячого будинку. А зовсім скоро живописом, що заспокоює нерви і душу, зможуть зайнятися мами маленьких пацієнтів, які проходять довге лікування та реабілітацію в лікарні на Космічній. Щоб відволікти жінок від постійних переживань, для них будуть проводитися сеанси арт-терапії.
Автор: Людмила Батальска
Джерело: Gorod.dp.ua - міський сайт Дніпра

схожі статті

Більше статей