Стаття «ArtCoffee»: у кожному можна відкрити творця

Студія живопису та арттерапії «ArtCoffee» у Дніпрі вже п’ять років доводить, що в кожному, хто бажає, можна зняти комплекс “не вмію” і відкрити талант живописця. Роботи вихованців студії з успіхом беруть участь у виставках живопису. На днях ми влаштували свою персональну виставку кращих робіт, на яку запросили зарубіжних поціновувачів мистецтва – вони вражені побаченим…
… Спочатку мені було складно повірити, що такий незвичайний заклад знаходиться не десь у лондонському Сохо чи на паризькому Монмарті. Спускаюсь до підвалу пабу з яскравою вивіскою на вул. Комсомольський – та замість очікуваного інтер'єру пивної потрапляю у світ прекрасного. Усі стіни закладу зайняті живописними полотнами, що створюють неповторну атмосферу спокою, гармонії та натхнення. Подивитися на кращі роботи учасників студії прийшли не лише колеги-живописці, але й закордонні гості в супроводі працівників міського управління культури. 

– Я вже давно дружу з учасниками цієї студії живопису, – зізнається художниця Анна Мирна. – Їх роботи – чуттєві, колористичні, талановиті. Але ще цікавіше й важливіше те чудо, яке відбувається в цій студії з тими людьми, які ніколи раніше не брали до рук пензлі і фарби.   

– Тут завжди тепла, родинна атмосфера, особлива енергетика творчості, – додає живописець Олександр “Жорж”. – І коли тут навчаються діти, ця атмосфера дзвенить їхніми голосами і радістю нових відкриттів на полотні. 
Діти після чергового заняття тільки-но розійшлися. Але про них нагадують не лише тюбики з фарбами, полотна з розпочатими роботами. В атмосфері залишилося щось невловимо чисте, прозоре – як відголосок радості дитячої творчості. Як зізнаються керівники цієї студії Євгеній Король та Ангеліна Демченко, тут дітей і дорослих не просто вчать малювати – благо, таких художніх студій у Дніпрі вистачає. Через малювання олією, аквареллю, батиком, акрилом, пастеллю, а також ліплення, квілінг, виготовлення поробок і м'яких іграшок у людини намагаються зняти комплекс “невміння” і довести, що творець – живе у кожному.
Євгеній Король – можна сказати, потомствений художник. Майстром живопису у Києві був його дід, який і заохотив Женю з восьми років до фарб і пензлів. Ставши дорослим, Євгеній уже не уявляв свого життя без живопису… 

– У свідомому житті я був і залишаюсь художником, – говорить Євгеній Король. – Займався рекламною діяльністю і завжди мріяв відкрити студію, навчати малювати. П’ять років тому ця мрія здійснилася. «ArtCoffee» ми не випадково назвали студією живопису та арттерапії. Не просто навчаємо малювати людей від 5 до 70 років. Провівши людей через певні дії і методи навчання, ми перш за все прагнемо прибрати в них зажим, шаблон сприйняття себе як бездарної людини, а живопису – як заняття для обраних. Ми переконані в тому, що талант художника, творця можна відкрити в кожному. Живопис – надзвичайно гнучке й динамічне заняття, яке допомагає стирати в підсвідомості нервове напруження часу, захоплюючи людину іншою реальністю. Завдяки живопису людина розширює свої можливості, світогляд, підвищує свою самооцінку. Живопис – це одна з перлин у намисті самовдосконалення людини, що дозволяє їй відчувати себе багатогранною і отримувати задоволення від життя… 
У тому, що творця можна відкрити в кожному, переконує і приклад одного з керівників студії, Ангеліни Демченко. Ця чарівна дівчина з дитинства була надзвичайно творчою й активною – займалася вокалом, музикою, танцями, гімнастикою, вишиванням. Дивлячись в її очі, що світяться від радості та щастя, складно повірити в те, що ще відносно недавно вона займалася зовсім прозаїчними речами, далекими від творчості. Була економістом, потім – фінансовим директором відомого в місті підприємства. Працювала і … задихалася від нереалізованості своїх творчих бажань. Шлях до світу прекрасного пролягав через фотографію. Купивши собі фотоапарат, вона з усе більшим задоволенням стала знімати куточки старого Дніпра, заново відкривши для себе наше місто.  

– Відкривши для себе світ фотографії, я раптом гостро відчула, як мені не вистачає вміння малювати, – зізнається Ангеліна. – Прийшла до однієї студії, з першого разу за три години створила щось схоже на малюнок і зрозуміла, що ця студія – не моє. Там усе зводилося до механічного навчання малюванню, а в мені сидів комплекс, що в живописі я – повна нездара. А потім доля звела мене з Євгенієм Королем. І після першого заняття в нього до мене прийшли незвичайний спокій і впевненість, що я теж щось можу. 
За п’ять минулих років у колишнього початківця в малюванні це “можу” піднялося на рівень, що дозволив уже самій Ангеліні навчати живопису, ліпленню, квілінгу дітей і дорослих. Вона відчуває себе щасливою людиною, оскільки захоплення стало одним із головних смислів життя. У своєму творчому розвитку і Євгеній, і Ангеліна прагнуть не зупинятися ні на день. Зізнаються, що в уроках і майстер-класах зростають разом із учнями, отримуючи від них надзвичайний заряд радості і віри в прекрасне, вчаться нестандартно дивитися на звичні речі і явища. Скільки за п'ять років існування цієї студії пройшло через неї учнів, зараз уже підрахувати неможливо. На даний момент навчання в ній проходить близько 30 осіб. І роботи найталановитіших юних вихованців студії (Євгенії та Віри Антонових, Єви Проскуріної, Катерини Чумакової, Євгенії Єлисеєвої та інших) уже експонуються на міських виставках, купуються колекціонерами мистецтва.    
Саме з такою метою і відвідав «ArtCoffee» ізраїльський меценат, колекціонер сучасного мистецтва Йоси Гол. 

– Живописом я почав займатися з 16 років, – розказав він кореспонденту Міського сайту. – А одразу після служби в армії в родному Тель-Авіві відкрив першу картинну галерею. Відтоді більше 35 років колекціоную сучасний живопис і надаю можливість з нею познайомитися і придбати колекціонерам із усього світу. У Дніпро я спеціально прилетів у пошуку нових імен, нових ідей. Рівень майстрів, представлених у художньому салоні і на бульварі мистецтв, мене не особливо вразив. До цієї студії прийшов, бо раніше багато чув про високий рівень робіт її учасників. І роботи мене приємно здивували. Сподіваюся частину із них придбати! 
Для учасників студії це буде далеко не перший досвід представлення своїх робіт за кордоном. Ряд картин уже були придбані іноземними колекціонерами і зараз експонуються в приватних зібраннях і галереях. Але, на мою думку, набагато важливіше подібного міжнародного визнання та світла місія, яку в «ArtCoffee» з успіхом реалізують ось уже п'ять років, допомагаючи кожному відкрити творця у собі. 
16 БЕРЕЗНЯ / 2018

схожі статті

Більше статей